Příští zápas

SK Klášter nad Jizerou vs TJ Sokol Jabkenice

Datum a čas konání: 27.4.2024 17:00

Turnaj starých gard v rámci oslav 50 let od založení klubu

V sobotu 15.8. si v rámci výročních oslav přizvala naše stará garda stejně staré soupeře ze sousedních Pěčic a ženské mužstvo FC Sporting Mladá Boleslav. Tato tři mužstva spolu sehrála miniturnaj každý s každým, který se hrál na 2 x 20 minut.

Jednotlivé zápasy se odehrály v tomto pořadí s následujícími výsledky:

Jabkenice, stará garda : FC Sporting Mladá Boleslav, ženy 3:3 (3:0)
Branky domácích:
Jaroslav Jílek 2x, Petr Sedlák

V tomto vyrovnaném utkání se nejprve dostali domácí do rychlého tříbrankového vedení, kdy zejména třetí branka stálo za to, jelikož tím kdo skóroval, nebyl nikdo jiný než jabkenická legenda v podobě Petra Sedláka, který si oslavy branky náležitě užil. I jemu však bylo houby platné vedené 3:0, jelikož kompaktně hrající děvčata z Mladé Boleslavi nesložila zbraně a utkání dovedla až do remízové podoby.

Pěčice, stará garda : FC Sporting Mladá Boleslav, ženy 4:4 (3:1)

Další vyrovnané utkání, které přineslo napětí až do úplného konce, kdy o penaltě znamenající
vyrovnání boleslavskými děvčaty musel rozhodovat až VAR!, který však zcela správně vyhodnotil
zákrok pěčického beka jako nedovolený. Ještě, že u něj seděli Ti správní lidé...

Jabkenice, stará garda : Pěčice, stará garda 2:1 (1:1)
???, Daniel Hanák

Pomyslným vrcholem tohoto miniturnaje byl poslední zápas v podobě derby s odvěkým rivalem - Pěčicemi.
Domáci šli nejprve do vedeni, aby o něj v závěru prvního poločasu přišli. Ve druhé půli mohli hosté
utkání otočit, avšak proti byla žíjící legenda v jabkenické svatyni - Pavel Boháček. Rozuzlení tak přišlo
5 minut před koncem, kdy o vítězství domácích rozhodl Dan Hanák. Domácí stará garda Jabkenic tak
tento slavnostní turnaj vyhrála a mohla převzít trofej z dílny Radka Beneše.